Slovo koproducenta

zpět na Napsali o nás

Pro muzikál Andílci za školou mě nejprve nadchnul Michal David, když mi doma pustil první skladbu, kterou pro tento muzikál zkomponoval. A když jsem po měsíci náročných zkoušek viděl jeho premiéru, která proběhla 22.10.2012 v divadle Brodway, ukápla mi slza a byl jsem neskutečně šťastný, že mě Michal David s Oldřichem Lichtenbergem vzali do party a můžu s nimi tento muzikál produkovat. Chtěli jsme vytvořit něco, co tu ještě nebylo, a myslím, že to se nám přesně povedlo. Je to nepřetržitých 90 minut velmi dobré zábavy, plné hudby a vtipných dialogů a i když je děj z teenagerského prostředí, je velmi potěšující, že se u toho dobře baví i dospělí, a to nejen rodiče těchto dětí, ale i rodiče rodičů.

Možná mě trochu mrzí příliš negativní názory některých kritiků, ale asi je i chápu. Vždyť není lehké srovnávat malé děti školou povinné, které bez zkušeností za jeden měsíc musely nacvičit tento muzikál s profesionálními herci, kteří na to mají vysoké školy a mnohaleté zkušenosti. Ale i tyhle nezkušené děti dokázaly skvěle pobavit publikum a nakonec je všechny zvedly ze židle, a to je nejen pro ně, ale i pro producenty a autory muzikálu obrovská odměna. Za ten úspěch patří tedy dík všem těm dětem, které předvedly skvělý výkon v čele s 5Angels v hlavních rolích a samozřejmě i všem našim dospěláckým hvězdám Pepovi Vojtkovi, Sabině Laurinové, Rudolfu Kubíkovi a dalším, Michalovi Davidovi za hudbu, která se všem určitě vryje do paměti a současně Lou Fanánkovi Hágenovi za vtipné a trefné texty písní a Janu Hlaváčovi za scénář, a Filipu Renčovi, který dokázal svými režisérskými schopnostmi secvičit toto dílo za jediný měsíc a celému zbytku produkčního týmu, bez jejichž pilné práce by se toto dílo nezdařilo.

Myslím, že každému, kdo má rád zábavu a dobrou muziku, mohu tento muzikál jen doporučit a není nic lepšího, než se přesvědčit na vlastní oči. Celý muzikál byl již od samého počátku sestaven tak, aby mohl putovat po celé naší vlasti i Slovenské republice, tak stačí jen sledovat internetové stránky muzikálu www.andilcizaskolou-muzikal.cz a počkat si, až dorazí muzikál někam poblíž.

Roman Rossi
koproducent